Menu
- Artykuły
- Ludzie
- Szlaki
- Zobacz trasy narciarskie
- Profile
- Prywatyzacja PKL - opinie
- Olimpiada w Tatrach - opinie
- Konkursy
- Galeria zdjęć
- Filmy
- Pogoda
Współpraca
Zaloguj się
Aktualności
Dla tych, co lubią wyrypy
Dodano: Poniedziałek, 22 wrzesień 2008 / Ilość wyświetleń: 3141Przed nami 2 ciekawe imprezy sportowe dla miłośników górskich wyryp. Już w sobotę, 27 września, zostanie przeprowadzony pierwszy w Polsce Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły. Trasa wiedzie przez Kasprowy. A 4 października zawodnicy wezmą udział w I Tatrzańskim Biegu na Kasprowy.
Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły odbędzie się z inicjatywy zakopiańskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Poświęcony będzie pamięci wieloletniego naczelnika i prezesa Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Zakopanem, lutnika, sportowca i wychowawcy młodzieży.
Zawody zostaną przeprowadzone na dwóch trasach: profesjonalnej (22 km i 1650 m przewyższenia) oraz otwartej (7 km i 450 m przewyższenia). Start nastąpi o godz. 10 przy „oczku wodnym” przy Krupówkach i obie trasy początkową będą wspólnie prowadzić ul. Piłsudskiego i Bronisława Czecha do Kuźnic. Amatorzy podbiegną do schroniska na Kalatówkach, gdzie znajdować się będzie meta. Profesjonaliści pobiegną dalej przez Przełęcz pod Kopą Kondracką granią na Kasprowy Wierch i w dół Stamtąd przez Halę Gąsienicową i Boczań zbiegną do Kuźnic. To nie będzie koniec – zawodników czekać będzie jeszcze podbieg na Kalatówki do mety.
Z kolei 4 października Alpin Sport Zakopane, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Klub Narciarski Tatra Team zapraszają na I Tatrzański Bieg pod Górę. Trasa będzie wiodła z Ronda Jana Pawła II przez Kuźnice i Myślenickie Turnie na Kasprowy Wierch. Zawodnicy pokonają dystans 9 km. Przewyższenie wynosi 1070 metrów. Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe. Limit czasu na Myślenickie Turnie wynosi 90 minut.
Organizatorzy spodziewają się obecności nie tylko czołówki zawodników z Polski, ale również bardzo dobrych w biegach pod górę Słowaków, m.in. Milana Madaja i Jozefa Hlavco.